Mikroçip Uygulaması | RanTe Veteriner Kliniği

Mikroçip Uygulaması

Ana sayfa » Hizmetlerimiz » Koruyucu Hekimlik » Mikroçip Uygulaması

Mikroçip uygulaması: Minik dostlarımızın iki kürek kemiği arasına uygulanır. Kendi özel iğnesinin içerisinde pirinç büyüklüğünde teknolojik bir materyaldir. Deri altı bağ doku ile çok hızlı bir biçimde birleşerek minik dostlarımızı rahatsız ve huzursuz etmemektedir. Aşı gibi hızlı uygulanabilen bir yöntemdir.Uygulanacak bölge baticon yardımı ile temizlenmelidir.

Mikroçipler ayrı ayrı 15 haneli olacak şekilde numaralandırılmışlardır. Aynı bizim tc kimlik numaramız gibi düşünebilirsiniz. Buda miniklerimizin kimlik numaraları olup bu numaralar veritabanına girilip kayıt altında tutulmalarını sağlamaktadır.

Klinikler, hastaneler ve belediyelerde bulunan özel mikroçip okuyucuları sayesinde sevimli dostunuz kaybolduğunda çalındığında veya kendisi kaçtığında herhangi biri tarafından bulunup bir kliniğe veya belediyeye götürüldüğünde iki kürek kemiği arasına okuyucuyu tutulup mikroçip numarası öğrenilir. Bu numara sisteme yazıldığında sizin bilgelerinize ulaşılıp haber verilmesini sağlamaktadır.