,31 yaşında Kedi Rubble Vefat Etti | RanTe Veteriner Kliniği

31 yaşında Kedi Rubble Vefat Etti

Rubble(31); Yaşayan En Yaşlı Kediydi

Dünyanın En Yaşlı Kedisi Rubble 31 yaşında Öldü: Sahibi  Michele ‘İnanılmaz Bir Arkadaştı’ diyor.

En yaşayan yaşlı  kedi olduğuna inanılann Rubble, 31 yaşında – yaklaşık 150 insan yaşında öldü!

İngiltere’nin Exeter bölgesinde yaşayan sahibi Michele Heritage; Rubble’ın Mayıs ayında gerçekleşecek olan 32. yaş gününe ulaşmadan önce öldüğünü belirtti.

İnanılmaz bir yoldaştı, bu uzun ömründe bize yaşattıkları için kendisine minnettarım.” diyen 52 yaşındaki Heritage, 20 yaşındayken kendisine yavru bir kedi olarak hediye edildiğini anlatırken göz yaşlarına boğuluyordu. “Evden ayrıldım ve tek başıma bir hayat kurmak istiyordum, tüm bu yalnızlığın ortasında onu kedi yavrusu olarak aldım.

Kabarık Tüyleri ile Maine Coon cinsi bir kedi olan Rubble’a kendi oğlu gibi ebeveynlik yaptığını, bütün ömrü boyunca onu koruyup baktığını belirtti.

Ona her zaman bir çocuk gibi davrandım” diye açıklama yapan Michele Heritage “Hiç çocuğum yok ve Meg adında 25 yaşında geçen başka bir kedim daha vardı. İkisi de hayatımın bir parçasıydı” diyor.

Sahibi Michele, yaşlı kedisi Rubble’ın “sona doğru çok hızlı bir şekilde” kötüleştiğini paylaşarak Rubble’ın son günlerini anlattı.

Rubble, yaşayan dünyanın en yaşlı evcil kedisiydi

Noel’de kocama, “Rubble ile geçirdiğimiz son sefer olacağını düşünüyorum. Yemek yemeyi bırakmaya ve sadece su içmeye başlamıştı” demişti Michele. “Çok zayıfladı. Her zamanki gibi işe çalışmaya gittim ve eve geldiğimde kocam Rubble’ın her gün yaptığı gibi yoldan geçtiğini ve fakat bu sefer geri dönmediğini söyledi, diğer kedilerinde sahipleri üzülmesin diye ölüme yaklaştıklarında evlerini terk ettiğini duymuştum sanırım Rubble’da diğer kediler gibi ölüme sessiz ve yalnız gittiğine inanıyoruz.”

Rubble′ın 2018 mayıs ayındaki doğum günü kutlamasından bir kare

Dünyanın En Yaşlı Yaşayan Kedisi öldü

Dünyanın En Yaşlı Kedisi; Rubble değil!

Rubble; vefat edene kadar dünyanın yaşayan en yaşlı evcil kedisi ünvanını elinde tutuyordu. Bu ödülü 2016 de ölen Scooter isimli kediden devralmıştı. Fakat Scooter 30 yıllık ömrünü Guinness için onaylatamadan ölmüştü.

Guinness Rekorlar Kitabındaki en yaşlı Kedi

Nisan 2016 tarihinde, ABD’nin Texas eyaletinde yaşayan Scooter isimli siyam kedisi 30 yaşındayken “dünyanın en yaşlı kedisi” olarak Guinness Dünya Rekorlar Kitabı’na girmeye hak kazanmıştı, ancak Scooter ünvanı resmi olarak onaylanmadan kısa bir süre önce yaşamını yitirmişti.

Dünyanın En Uzun Yaşayan Kedisi!

En uzun Yaşayan Kedi 38 yıl ile bir Amerikalı – İnsan ömrü ile neredeyse 200 İnsan Yaşına denk geliyor.

Şu ana kadar dünyanın gelmiş en geçmiş en yaşlı kedisi olarak dünya rekor kitaplarında yer alan kedi ise 38 yıl 3 gün yaşadı. ABD’nin Texas eyaletinde yaşayan Creme Puff isimli kedi 3 Ağustos 1967’de doğdu ve 6 Ağustos 2005’te hayatı kaybetti.

38 yıl yaşayarak Dünyanın en yaşlı kedisi rekorlar kitabına girdi. 2005 yılında öldü.

Sizde kedinizin yaşını hesaplamak istiyorsanız aşağıdaki linke tıklayarak grafik tablosunu kullanabilirsiniz.

Kedi Yaşı Hesaplama Tablosu

 

Ayrıca Yaşlı Kedilerin Bakımı ile ilgili Geriatrik Kedi Bakımı konusunda destek verdiğimizi hatırlatırız.

Bir Yanıt Bırak

Your email address will not be published.